27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

AB, 2030’a kadar enerji tüketimini azaltmayı karar kıldı

AB ülkeleri, nihai enerji tüketimini 2030’a kadar %11.7 azaltma konusunda anlaştılar.

AB Konseyi ve AP, nihai enerji tüketiminin azaltılması konusunda yapılan müzakerelerde geçici bir anlaşmaya vardılar. Anlaşmaya göre AB ülkeleri, 2030’a kadar nihai enerji tüketimini %11.7 oranında azaltacaklar.

Avrupa Birliği Konseyi ve Avrupa Parlamentosu, nihai enerji tüketiminde yüzde 11.7 azaltmaya ilişkin geçici bir anlaşma sağladı. Anlaşmaya göre, AB ülkeleri, 2030’a kadar nihai enerji tüketiminde yıllık yüzde 1.49 oranında tasarruf sağlayacak şekilde kademeli olarak artan yıllık enerji tasarrufu hedefleri belirleyecekler. Bu yıllık tasarruf oranı, 31 Aralık 2030’a kadar yüzde 1.9’a ulaşıcak.

Yeni karar, toplu taşıma ve silahlı kuvvetler dışındaki tüm kamu kurumlarının enerji tüketiminde yükümlülüklerini yerine getirmesini gerektirecek. Kamu binalarının her yıl toplam alanlarının en az yüzde 3’ünü yenilemeleri gerekecek.

Bugün alınan geçici anlaşma önce Konsey’in Daimi Temsilciler Komitesi’ne ve AP Sanayi, Araştırma ve Enerji Komitesi’ne sunulacak. Anlaşma, parlamento ve Konsey tarafından resmi olarak kabul edildikten sonra yürürlüğe girecektir.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla