26.9 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Almanya’da planlanan cami projesi Wuppertal Belediyesinde onaylandı

Almanya’nın Wuppertal şehrinde inşa edilmesi planlanan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami projesi, Wuppertal Belediye Meclisi tarafından onaylandı.

Köln

Elberfeld semtinde, modern mimari özelliklere sahip 7 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilmesi planlanan caminin inşaat izni, belediye meclisi tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

Wuppertal DİTİB Merkez Camisi Derneği Başkanı Ersin Özcan, mevcut caminin 41 yıldır hizmet verdiğini ancak artık ihtiyaçları karşılamadığını ve yeni bir cami inşa etmek istediklerini belirterek, uzun bir mücadeleden sonra belediye tarafından yeni caminin yapımının onaylandığını ifade etti.’

Resmi formalitelerin tamamlanmasının ardından inşaatın başlayacağını ve modern mimariye sahip caminin 7 bin metrekarelik bir alana inşa edileceğini belirtti. Yeni camide, 800 kişinin aynı anda ibadet edebileceği ve kadınlar, yetişkinler ve gençler için ayrı ayrı bölümler bulunacağı ifade edildi.

Elberfeld semtinde yapılacak modern mimariye sahip cami, 7 bin metrekarelik bir alanda inşa edilecek ve belediye meclisi oy çokluğuyla inşaat izni verdi. Wuppertal DİTİB Merkez Camisi Derneği Başkanı Ersin Özcan, cami kompleksinde yönetim odası, eğitim, sosyal ve kültürel amaçlı birimler, eğitim merkezi, konferans salonu, kütüphane ve ticari alanların yanı sıra kapalı bir otoparkın da bulunacağını belirtti

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla