27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Amazon, 9 bin kişiyi işten çıkarıyor

ABD merkezli online perakende şirketi Amazon, 9 bin çalışanı daha işten çıkarmayı hedefliyor. Şirketin CEO’su Andy Jassy, işten çıkarmaların yakın bir gelecekte gerçekleşeceğini açıkladı. Amazon, ocak ayında 18 bin kişiyi işten çıkarmıştı.

Amazon CEO’su Andy Jassy, şirket çalışanlarına gönderdiği bir mesajda, iş operasyonları ve işten çıkarmalar hakkında bilgi verdi.

Jassy, gelecek birkaç hafta içinde AWS, PXT, Twitch ve reklamcılık birimlerinin çoğundan olmak üzere yaklaşık 9 bin çalışanın işine son verileceğini planladıklarını belirtti.

Jassy, ekonomideki mevcut ve gelecekteki belirsizliklere atıfta bulunarak, “Bu zor bir karar oldu, ancak şirketin uzun vadede en iyi çıkarına olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Geçen yıl kasımda ekonomik görünüm nedeniyle işe alımlara ara verme kararı aldığını açıklayan Amazon, ocak ayında 18 bin çalışanının işine son vermişti.

TEKNOLOJİ SEKTÖRÜNDE İŞTEN ÇIKARMA DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

COVID-19 salgını nedeniyle personel sayısını ciddi şekilde artıran ABD’li teknoloji şirketleri, hala işten çıkarma dalgası yaşıyor.

Yükselen enflasyon ve muhtemel bir ekonomik durgunluk endişeleriyle birlikte, özellikle ABD’deki birçok teknoloji şirketi, geçen yıl binlerce çalışanı işten çıkarmış veya yeni işe alımları durdurma kararı almıştı.

Meta, Amazon, Microsoft ve Google’ın ana şirketi Alphabet gibi önde gelen teknoloji firmalarının aralarında olduğu bu şirketler, özellikle dikkat çekmişti.

Son olarak, Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi olan Meta, 10 bin çalışanın daha işten çıkarılacağını duyurdu.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla