16.8 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Google’da tasarruf dönemi başlıyor

Google, çalışanlarına ofiste sunulan atıştırmalıkları (cips, kek vb.) kaldırarak ekonomideki maliyetleri düşürme planının bir parçasını oluşturuyor. Bu tasarruf önlemi sayesinde elde edilen para, yapay zeka projelerine aktarılacak. Geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre Google’ın ilk çeyrek karı 15.1 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Bir Google proje yöneticisi, The Atlantic ile yaptığı röportajda, “kurutulmuş mangoyu iptal ettiklerini” açıkladı. TRT Haber’in bildirdiğine göre, kurutulmuş meyve yalnızca listeden çıkarılan bir atıştırmalık değil. Yönetici, Google’ın M&M’ler, kekler ve Maui soğan cipslerini de kaldırdığını belirtti. Google, bu eylemin amacının değişen ekonomik koşulların ortasında maliyetleri düşürmek olduğunu açıkladı. Bu yılın başlarında Google, yakında bir dizi işten çıkarmanın gerçekleşeceğini duyurmuştu

Alphabet’in CFO’su Ruth Porat’a göre, şirket uzun vadeli karlılık elde etmek için “önemli” bir süreç yürüterek maliyet yapısını iyileştirmeye çalışıyor. Google, yapay zeka ürünlerine yönelik artan talep gibi diğer önemli girişimlere daha fazla kaynak ayırmayı planlıyor. Business Insider’a göre, Google sözcüsü Ryan Lamont, yiyecek ikramlarının kaldırılmasının kuruluşun diğer finansal ihtiyaçlarını iyileştirmek anlamına geleceğini belirtti. Lamont, “Sürekli olarak söylediğimiz gibi, sektör lideri avantajlar, faydalar ve ofis olanakları için standartları yüksek tutuyoruz ve bunu gelecekte de sürdüreceğiz” dedi.

İLK ÇEYREKTE 15,1 MİLYAR DOLAR KAR ETTİ

Geçtiğimiz günlerde Alphabet, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin finansal raporunu yayınladı.

Alphabet, yılın ilk çeyreğinde elde ettiği geliri geçen yılın aynı dönemine göre %3 artırarak 69,8 milyar dolara çıkardı. Şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde 68 milyar dolarlık gelir elde etmişti.

Şirketin net karı ise ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre %8 düşüşle 15,1 milyar dolara geriledi. Alphabet, geçen yılın ilk çeyreğinde 16,4 milyar dolar net kar elde etmişti.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,868TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla