14.4 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

İngiltere’de binlerce doktor bu yıl ikinci kez grevde

İngiltere’de on binlerce genel pratisyen hekimi, ücret artışı ve çalışma koşullarındaki anlaşmazlık nedeniyle bu yıl ikinci kez greve başladı ve 4 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Steve Barclay, doktorların yüzde 35’lik ücret artışı talebinin makul olmadığını belirtti.

On binlerce genel pratisyen hekimi, İngiltere’deki düşük maaş artışlarına ve zorlu çalışma koşullarına tepki göstererek yüzde 35 ücret artışı talebinde bulundu ve 4 günlük greve başladı. Grev nedeniyle sağlık sektöründeki kuruluşları temsil eden İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) Konfederasyonu, 350 binden fazla randevu ve ameliyatın iptal edileceğini duyurdu. Pratisyen hekimlerin grevi 15 Nisan sabahı sona erecek.

SAĞLIK BAKANI: MAKUL DEĞİL

İngiltere Sağlık Bakanı Steve Barclay, doktorların 4 günlük grevini takiben yaptığı yazılı açıklamada, grevin hasta güvenliğini riske atmayacağını ve zamanlamasının Paskalya tatilinden sonra en üst düzeyde aksaklık yaratacak şekilde planlandığını belirtti. Ancak, grevin 350 binden fazla randevu ve ameliyatın iptal edilmesine neden olduğunu da kabul etti.

Bakan Barclay, doktorların %35 ücret artışı talebinin makul olmadığını savunarak grevi “büyük hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi. Ancak, İngiliz Tabipler Birliği (BMA) sendikasının grevleri iptal etmeye ve duruşundan vazgeçmeye istekli olması halinde, gizli görüşmelere devam ederek ileriye dönük bir çözüm bulabileceklerini belirtti. Pratisyen hekimler, daha önce 13 Mart’ta 72 saatlik bir iş bırakma kararı almışlardı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,868TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla