27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Papa Francis Solunum Enfeksiyonu Nedeniyle Hastaneye Kaldırıldı

Roma’da son günlerde solunumda güçlük yaşaması nedeniyle solunum yolu enfeksiyonu teşhisi konulan Papa Francis, tedavi için Roma hastanesinde birkaç gün kalacak. Gençken bir akciğerinin bir kısmının çıkarılması nedeniyle solunum sorunları olan 86 yaşındaki Papa’nın COVID-19’u olmadığı açıklandı.

Temmuz 2021’de 33 santimetre (13 inç) kalın bağırsağının çıkarılması nedeniyle 10 gün boyunca Gemelli hastanesinde kalan Francis’in sağlık durumu hakkında sorular gündeme geldi ve önümüzdeki hafta sonu Palm Pazarı ile başlayacak yoğun Kutsal Hafta etkinliklerini kutlama yeteneği konusunda endişeler yarattı.

Bruni’nin açıklamasında, Francis’in son günlerde nefes alma sorunu yaşadığı ve Çarşamba günü Gemelli hastanesine testler için gittiği belirtildi. Testler, solunum yolu enfeksiyonu olduğunu (COVID-19 enfeksiyonu dışında) ve hastanede bazı günler tıbbi tedavi gerektireceğini gösterdi.

Francis, solunum enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılmasından önce düzenli olarak planlanmış genel bir toplantıda oldukça iyi göründü, ancak “papamobil”e binerken ciddi şekilde burkuldu. Yine de her zamanki gibi meydanda dolaştı, bebekleri öpüp cemaati selamladı.

Bruni, Arjantinli bir Cizvit olan Francis’in hızlı bir iyileşme için dilekler ve mesajlar için İtalyan piskoposlar konferansından minnettar olduğunu söyledi.

Bağırsağının bir kısmı gençken çıkarılan Francis, sık sık fısıltıyla konuşsa da, en azından halka açık herhangi bir pozitif COVID-19 testi duyurmadan pandeminin en kötü evrelerinden geçti.

Francis, bu hafta sonu Palm Pazarını kutlamak için plan yapıyordu ve Vatikan’ın Kutsal Hafta gözlemlerini başlatacaktı: Perşembe, Cuma, Paskalya Ayini ve son olarak 9 Nisan’da Paskalya Pazarı. Cuma gününe kadar tüm görüşmelerini iptal etti, ancak Kutsal Hafta planlarını sürdürebileceği belirsizdi.

Francis, sağ dizindeki gerilmiş bağlar ve küçük bir diz kırığı nedeniyle bir yıldan fazla süredir tekerlekli sandalye kullanıyor. Son zamanlarda bastonla daha fazla yürüdüğünü söyledi.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla