23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Rusya tarafından Batı’ya uyarı: Nükleer kıyamet her gün yakınlaşıyor.

Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma bir yılı aşkın bir süredir devam ederken, Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev yabancı silahların Ukrayna’ya sevkiyatının nükleer felaketi her geçen gün daha da yaklaştırdığını ifade etti. Medvedev, “Kıyametin dört atlısı yolda ve hareketlerine devam ediyor” yorumunda bulundu.

Dmitriy Medvedev, Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı olarak, Moskova’daki Rus gazetecilere yaptığı röportajda, güncel konular hakkında açıklama yaptı.

Medvedev, nükleer savaşın gerçekleşme ihtimalini değerlendirirken, “Ukrayna’ya yabancı silah sevkiyatı, sonunda nükleer felaketi her geçen gün daha da yakınlaştırıyor. Bu gerçekleşeceği anlamına gelmez ancak kıyametin dört atlısı hala yolda ve hareketlerine devam ediyorlar. Bu konuda emin olabilirsiniz.

Kırım’ın yasa dışı ilhakının geri alınması konusunda açıklama yapan Medvedev, bunun “propaganda” olduğunu belirtti.

Medvedev, “Kırım’ın ele geçirilmesi için yapılan herhangi bir girişim, nükleer caydırıcılık doktrininde öngörülen silahlar dahil tüm koruyucu araçların kullanımı için sebep olabilir” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Medvedev, Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakere konusuna değindi ve bu konunun barışçıl bir şekilde müzakere edilmesini tercih ettiklerini ancak Ukrayna’nın buna karşı çıktığını vurguladı. Medvedev, “Uzak denizlerdeki ülkeler, onlara bu konuda izin vermiyor.” ifadesini kullandı.

Medvedev, Rusya’ya karşı olan Batılı ülkelerin maksimum zarar vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Medvedev, ABD’nin yaptırımlar ve fiyat artışları nedeniyle 2033’te çökeceği yönündeki ABD’li uzmanların görüşlerine değindi ve mevcut koşullarda ABD’nin çökme ihtimalinin Rusya’dan daha yüksek olduğunu belirtti.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla