27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Üç T-Rex’in kemiklerinden oluşturulan dinozor iskeleti İsviçre’de

Yaklaşık 70 milyon yıl önce var olan üç T-Rex’in kemiklerinden yapılmış dinozor iskeleti, İsviçre’deki bir müzayedede satışa sunulacak. Oldukça nadir olduğu belirtilen, 4 metre yüksekliğinde ve 12 metre uzunluğunda olan fosilin 5 milyon ile 8 milyon İsviçre frangı arasında bir fiyata satılması bekleniyor.

Dinozorların dünya üzerinde hüküm sürdüğü milyonlarca yılın ardından, devasa bir Tyrannosaurus Rex’in (T-Rex) iskeleti önümüzdeki ay İsviçre’deki bir açık artırma için halka tanıtıldı. TRX-293 Trinity adı verilen devasa etoburun, 18 Nisan’da Cenevre’deki açık artırmada 5 milyon İsviçre frangı ile 8 milyon İsviçre frangı arasında bir fiyata satılması bekleniyor.

12 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliğinde olan iskelet, dünya genelinde keşfedilen üç T-Rex fosilinin kemiklerinden oluşmaktadır. Müzayede evi sahibi Cyril Koller, “Bu iskeletin adı ‘TRX-293 Trinity’ olarak biliniyor, çünkü üç bireyin kemikleri birleştirilerek oluşturuldu ve hepsi Amerika Birleşik Devletleri’nde keşfedildi” dedi. İskeletin geri kalan adı, iskeletteki 293 kemikten kaynaklanmaktadır.

Öte yandan, İsviçre’deki Aathal Dinozor Müzesi’nden paleontolog Hans Jacob-Siber, T-Rex fosillerinin bulunmasının son derece nadir olduğunu vurguladı.

Buna karşılık, neredeyse tüm diğer fosil T-Rex’ler müzelerde sergilenirken, bu nadir bulunan iskeletlerin satışı her zaman tepkilere neden oluyor. Satışın özel bir kişi tarafından yapılacağı düşünülse de, Koller, halkın gelecekte bu iskeleti görme şansına sahip olacağından emin olduğunu belirtti. Kuzey Amerika’da keşfedilen diğer iki T-Rex olan “Sue” ve “Stan”, sırasıyla 1997 ve 2020 yıllarında 8,4 milyon dolar ve 31,8 milyon dolara satılmıştı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla