26.9 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

İbrahim Erdemoğlu kimdir, nereli? İbrahim Erdemoğlu ne iş yapıyor?

Forbes dergisi, 2023 yılı Milyarderler Listesi’ni yayımladı. Türkiye’den 26 kişinin yer aldığı listede, Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, 5,3 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin kişisi oldu ve dünyanın 497. en zengin insanı olarak kaydedildi. Peki, İbrahim Erdemoğlu kimdir?

Forbes, ABD merkezli iş dünyası dergisi, 37. kez yayımladığı ‘Milyarderler Listesi’nde Türkiye’den 26 ismi de listeye dahil etti. Uzun yıllardır Türkiye’nin en zengin ismi olarak bilinen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, bu yıl zirvedeki yerini Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’na bıraktı.

İBRAHİM ERDEMOĞLU KİMDİR?

İbrahim Erdemoğlu, 1962 yılında Besni’de dünyaya geldi ve ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. 1983 yılında aktif iş hayatına adım attı. 1998 yılında Merinos Halı’yı kurdu ve günümüzde dünya lideri haline gelen parça halı sektöründe büyük başarılar elde etti. Daha sonra, 2005 yılında köklü bir duvardan duvara halı markası olan Dinarsu’yu Akkök Grup’tan satın aldı. 2015 yılında ise dünyanın önde gelen polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimerler üreticilerinden biri olan Sasa Polyester A.Ş.’nin hisselerinin %51’ini Sabancı Holding’den satın aldı.

İbrahim Erdemoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır ve doğduğu, büyüdüğü ve sevdiği şehirler ve insanlar için çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Son olarak Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ni hayata geçirdi.

İbrahim Erdemoğlu, dünya çapındaki son teknoloji ile donatılmış üretim tesisleri, ihracat şampiyonu olan şirketleri ve gurur duyduğu çalışanları ile kariyerine yeni hayaller ve hedefler doğrultusunda devam etmektedir.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla