Ana SayfaGenelKAEÜ'den Hatay'da depremzede çocuklara psiko-sosyal destek veriliyor

KAEÜ’den Hatay’da depremzede çocuklara psiko-sosyal destek veriliyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ), depremzedelerin olduğu Hatay’da çocuklara psikolojik ve sosyal destek sağlıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde hissedilen depremlerin ardından, depremzedelere yönelik yardım kampanyalarına ilk andan itibaren yoğun katkıda bulunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, çalışmalarına Hatay’da da devam ediyor. Üniversitenin Afet Koordinasyon Merkezi bünyesindeki öğretim elemanları ve öğrenciler, deprem bölgesindeki çocuklar için anaokulu kurarak, çocuklara psiko-sosyal destek sunuyor ve merkezi sınavlara katkı sağlıyorlar.

Üniversite ekibi, Hatay’da saha çalışmalarına devam ederek çocukların yaşadığı kötü psikolojiden kurtulmalarına yardımcı olmak için farklı aktiviteler düzenliyor. Ayrıca deprem sırasında sınava hazırlanan gençlere de YKS/LGS gibi merkezi sınavlara yönelik katkı sunarak felaketin yaralarını iyileştirmeyi amaçlıyorlar.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Hatay’da çeşitli bölgelerde faaliyet göstererek, depremden etkilenen çocukların yanında olmaya devam ediyor. Üniversite bünyesinde kurulan Afet Koordinasyon Merkezi gönüllüleri, Hatay’ın Kırıkhan Kamışlar Mahallesi, Kırıkhan Hacı Çito Mahallesi, Kırıkhan Dedeçınar Mahallesi, Ovakent Mahallesi, Antakya Aşağıova Mahallesi, İskenderun Maydanoz Park Çadır Kent, İskenderun Sakarya Semt Pazarı, İskenderun Cumartesi Pazar alanı, İskenderun Üniversite alanı gibi bölgelerde çocuklara ulaşarak, onlara farklı aktiviteler düzenliyorlar. Üniversitenin gönüllü öğretim elemanları ve öğrencileri, depremden etkilenen gençlerin merkezi sınavlara hazırlanmalarına da yardımcı olarak destek oluyorlar. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, depremin ülkenin tüm bölgelerini etkileyen sonuçları olduğunu ve üniversite olarak ellerinden geleni yaptıklarını, imkânlar çerçevesinde yardımların süreceğini belirtti.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

CEVAP VER

Must Read

spot_img
Araç çubuğuna atla