23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Kılıçdaroğlu’ndan Malatya’da iktidara ‘vergi’ çağrısı yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Malatya’da deprem bölgesinde ziyaretlerde bulundu.

Burada konuşan Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Malatya’da ikinci kez deprem sonrası ziyaretimiz gerçekleşti. İş dünyası ile bir araya gelerek sorunlarını dinledik. Birinci temel sorunları, fabrikalarda çalışan işçilerin ve nitelikli personelin Malatya’dan büyük ölçüde ayrılmış olmalarıydı. Bu kişilerin bir an önce geri dönmeleri gerekiyor. Vergi açısından pozitif bir ayrımcılık yapılması gerekiyor. Deprem bölgesi dışına çıkan işçilerin ve nitelikli personelin geri dönmesi için vergi avantajı sağlanması gerekiyor. İş insanlarının fabrikalarını çalıştırmaları, üretim yapmaları gerekiyor. Bu konuda endişeleri var. Kendilerine de söz verdim, cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Allah’ın izniyle kazanırsak, bu bölgede en azından belirli bir süre boyunca işçilerin ücretlerinden vergi alınmaması gerektiğini ifade ettim. Bu noktada iktidara çağrı yapmak da benim görevim. Biz bunu taahhüt ediyoruz ancak erken bir şekilde gerçekleştirebilirlerse bundan da memnun oluruz.

Depremde yıkılan evler, kırsal kesimde ciddi sorunlar ve kalan bazı ürünler var. Süt üreticileri, sütlerini satamıyoruz ve arzu ettiğimiz kadar alıcı bulamıyoruz dediler. Et ve Süt Kurumu’na ve Toprak Mahsullerine çağrı yapıyoruz.

Esnafın sorunları çözülmeli. Aldıkları kredilerin ötelenmesi ve faizlerin silinmesi gerekiyor.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla