26.9 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

 Lisans ve lisansüstü öğrenci bursları artırıldı

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen burs miktarları farklı artış oranlarıyla yükseltildi

Lisans ve lisansüstü öğrencilerine sağlanan bursların miktarlarının arttığı duyuruldu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), özellikle belirli programlarda ve öncelikli alanlarda öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerini desteklemek için verilen burs miktarlarını Nisan 2023’ten itibaren farklı oranlarda artırdı.

Buna göre, 100/2000 YÖK Doktora Bursu, çalışanlar için 910 TL’den 2.500 TL’ye, çalışmayanlar için 3.825 TL’den 7.500 TL’ye yükseltildi.

100/2000 YÖK Doktora Bursu, nitelikli insan kaynağı yetiştirmek amacıyla öncelikli alanlarda doktora yapmak isteyen öğrencilere veriliyor. Bu kapsamda, devlet üniversitelerindeki doktora programlarına devam eden öğrenciler, YÖK Başkanlığı tarafından destekleniyor.

YÖK Lisans Destek Bursu daha önce bin TL iken bin 875 TL’ye yükseltildi. Ayrıca Temel Bilimler Üstün Başarı Sınıflarında eğitim gören lisans öğrencilerinin (TEBİP-Lisans) burs miktarı da bin TL’den bin 500 TL’ye çıkarıldı.

YÖK Destek Bursu, devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrenciler tarafından kullanılıyor.

Diğer yandan, YÖK Burslusu olan yabancı uyruklu lisans öğrencileri için bin 500 TL olan burs miktarı 2 bin TL’ye; yüksek lisans öğrencileri için 2 bin 300 TL olan burs miktarı ise 3 bin 500 TL’ye; doktora öğrencileri için 3 bin 500 TL olan burs miktarı ise 6 bin TL’ye yükseltildi.

Yaklaşık 6 bin öğrencinin YÖK burslarından faydalandığı bilinmektedir.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla