27.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

2. Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Toplantısı başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum başkanlığında yapılan “2. Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Toplantısı”, Gaziantep Afet Koordinasyon İl Müdürlüğü’nde başladı. Toplantının ardından alınan kararlar Bakan Kurum tarafından açıklanacak.

Kahramanmaraş depremlerinin ardından Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli çalışmaları kapsamında uzmanların, bilim insanlarının ve akademisyenlerin katılımıyla oluşturulan kurul bugün Gaziantep’te toplandı. Toplantıya başkanlık eden Bakan Kurum, “Bilim insanlarımız, uzmanlarımız ve diğer tüm paydaşlarımızla birlikte ortak kararlar çerçevesinde hızlı hareket etmek zorundayız” diyerek toplantıyı başlattı. Toplantıda deprem sonrası ortaya çıkan durumun yönetimi, ihya ve yeniden inşa sürecinde uygulanacak politikalar ile tüm afetlere karşı dirençli şehirlerin oluşturulması konuşulacak.

Toplantıda depremin yanı sıra yangın, su baskını, toprak kayması gibi iklim krizi nedeniyle meydana gelen afetlerle mücadele politikalarının belirlenmesi için çalışmalar yapılacak. Bakan Kurum’un açılış konuşmasıyla başlayan ikinci kurul toplantısında, şehirlerin yeniden yapılandırılması ve planlamasından hasar tespiti ve tarihi kültürel mirasın korunmasına, akıllı şehirlerden enkaz ve atık yönetimine kadar farklı alt kurullar oluşturulacak. İnşaat mühendisi, jeolog, şehir plancısı, sosyolog, mimar, kentsel dönüşüm uzmanı, atık yönetimi, iklim değişikliği ve iletişim uzmanlarından oluşan Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli Çalışma Kurulları, bu sürecin yönetiminde önemli bir rol oynayacak. Toplantı sonrası alınan kararlar Bakan Kurum tarafından duyurulacak.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla