23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

45 Bin Öğretmen Ne zaman atanacak?

Cumhurbaşanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı öğretmen atama takviminin detayları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 45 bin yeni öğretmen atama takvimini resmi Twitter hesabından duyurdu. Bakan Özer, 45 bin öğretmen ataması için ön başvuruların 27 Mart ile 1 Nisan tarihlerinde yapılacağını açıkladı. 45 bin öğretmen ataması ne zaman yapılıyor ve dağılımı nasıl olacak? İşte detaylar..

Öğretmen atamasıyla ilgili beklenen haber geldi. Bakan Mahmut Özer, binlerce öğretmen adayının beklediği atama programını sosyal medya hesabından açıkladı. Atama programı, başvuru öncesi ve sözlü sınav yer tercihi, sözlü sınav tarihi, sonuç tarihi, tercih ve sonuçların ilan edileceği tarihler gibi bilgiler içeriyor.

Adayların sözlü sınava girecekleri merkezlerin 4 Nisan’da açıklanacağı belirtilen Özer, “Sözlü sınavlar, 7-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ve sonuçlar 18 Nisan’da duyurulacak. Öğretmen adayları, tercihlerini 2-6 Mayıs tarihleri arasında yapacaklar ve atama sonuçları 8 Mayıs’ta açıklanacak. Öğretmenlerimiz, 1 Eylül’den itibaren görevlerine başlayacaklar. Sürecin tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olmasını şimdiden diliyorum.

Özer, öğretmen atamasının 103 farklı alandan yapılacağını belirtirken, “45 bin öğretmen alımında sınıf öğretmenliği için 7 bin 878, rehberlik alanı için 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliği için 3 bin 269, ilköğretim matematik öğretmenliği için 2 bin 656, din kültürü ve ahlak bilgisi alanı için ise 2 bin 604 kontenjan ayrıldı.

Başvurular için 50 taban puanının dikkate alındığı atama alanları hakkında bilgi veren Özer, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni 45 bin öğretmen ataması, son 20 yılda yapılan ilk ve en büyük öğretmen ataması olacak. Bu vesileyle eğitime verdikleri büyük destekler için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Son günlerde atama müjdesi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 45 bin yeni öğretmen atanacağını açıkladı ve bu öğretmenlerin öncelikle depremin etkilerini azaltmak için afet bölgelerinde görev yapacakları belirtildi.

Son zamanlarda atama müjdesi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 45 bin yeni öğretmen atanacağını ilan etti ve bu öğretmenlerin öncelikli olarak depremin etkilerini hafifletmek için afet bölgelerinde görev yapacakları ifade edildi.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla