23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Oscar kırmızı halı geleneği sona eriyor! Artık halı kırmızı olmayacak

Bu yıl 95. kez düzenlenecek olan Oscar Ödülleri’nde değişim, geleneksel kırmızı halıdan başladı. 1961’den bu yana ünlü isimlerin yürüdüğü kırmızı halı artık kırmızı olmayacak! Törenin sunucusu Jimmy Kimmel, esprili bir şekilde renk değişiminin sebebini açıklarken, Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokadı hatırlattı: Bu yıl kan dökülmeyecek!

Görünüşe göre bu yıl Oscar törenleri çok farklı olacak. Değişim, kırmızı halının rengiyle başladı. Yani 95. Oscar Ödülleri’nde kırmızı halı bile kırmızı olmayacak

2023 Oscar Ödülleri töreni, Türkiye saatiyle 12 Mart’ı 13 Mart’a bağlayan gece yapılacak ve hazırlıklar başladı. Dün yeni halı serilirken basın mensuplarının karşısına törenin sunucusu Jimmy Kimmel çıktı

Hollywood Bulvarı’ndaki büyük halı, yılın en büyük etkinliklerinden biri olan Sinema Ödülleri töreni için hazırlanıyor. Halı, uzun yıllardır olduğu gibi kırmızı renkte ve ünlülerin geçişi için hazır durumda. Ancak, bazı kaynaklar halının renginin bu yıl önceki yıllardan farklı olabileceğini öne sürdü. Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için halının hangi renkte olduğu kesin olarak bilinmemektedir.

Sinema için yılın en önemli gecesinde, ünlülerin geçişi için hazırlanan simgesel Hollywood Bulvarı halısı serildi. Halı, 1961 yılından bu yana kırmızı renkteydi ancak görünüşe göre bu yıl şampanya renginde olacak.

“BU YIL KAN DÖKÜLMEYECEK”

Jimmy Kimmel, basın mensuplarına hitap ederken, geçen yıl yaşanan olaylara atıfta bulunarak, “Bu yıl herhangi bir sorun yaşanacak mı? Şiddet olayları yaşanacak mı?” şeklinde soruların sorulduğunu ifade etti. Ancak, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmamasını umduklarını belirtti. Ayrıca, esprili bir dille “Kan dökülmemesi için kırmızı halıyı şampanya rengine dönüştürdük. Böylece ne kadar güvenli olduğumuza işaret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Geçen yıl, Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith hakkında yapılan yorumlar nedeniyle öfkelendiği ve sunucu Chris Rock’ı tokatladığı hatırlatıldı.

Chris Rock, Jada Pinkett Smith’in saçlarını Demi Moore’un 1997 yapımı “Jane’in Zaferi” filmindeki görünümüne benzettiği bir şaka yapmıştı. Pinkett Smith, alopesi hastalığı nedeniyle saçlarını kaybetmişti ve şaka karşısında gülememişti. Bu durum Will Smith’i öfkelendirmiş ve sahneye çıkarak törenin en tartışmalı anlarından birine imza atmıştı. Smith, yerine oturduğunda da “Karımın adını o lanet olası ağzına almamalıydın!” diye bağırmıştı.

Olayın ardından özür dileyen Smith, Akademi tarafından 10 yıl boyunca Oscar törenlerine ve diğer Akademi etkinliklerine katılmama cezası almıştı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla