23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Boşanma aşamasındaki eşinin götürdüğü oğlunu geri istiyor

Acıpayam ilçesi, Denizli’de, evden ayrılan eşiyle ilgili haber alamayan üzgün baba, velayeti kendisinde olan oğluna 14 aydır görme ümidi taşıyor ve çocuğun okula gitmediğini söylüyor.

Acıpayam ilçesi Dodurga mahallesinde yaşayan Feyzullah Kargın, kendisi evde yokken resmi olarak evli olduğu eşi Tuğba Kargın ve 7 yaşındaki oğlu Eymen’in habersizce kaybolduğunu öğrendi. Eşi Tuğba Kargın’ın evden ayrılış tarihi olan 6 Ocak 2022’den beri herhangi bir haber alamayan Kargın, jandarma ve polise kayıp ihbarında bulundu. Eşinin eve dönmeye yanaşmaması üzerine Şubat ayında boşanma davası açtı ve oğlu Eymen’in velayetini talep etti. Mahkeme, 3 ay sonra Eymen’in velayetini babası Feyzullah Kargın’a verdi ve icra takibi başlattı. Ancak 14 aydır oğluna bir türlü kavuşamayan Kargın, çocuğunun da eğitimden uzak kaldığını belirterek, endişelerini dile getirdi.

“’Çocuğu niye okula göndermiyorsun’ diye bana sordular”

Baba Kargın, 7 yaşındaki oğluyla bir an önce kavuşmak istediğini belirterek, “Oğlum şu anda Dodurga mahallesindeki ilkokula kayıtlı, ancak okula gitmediği için Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen müfettişler tarafından ‘Neden çocuğu okula göndermiyorsun?’ diye sorgulandım. Ben de 14 aydır oğlumu görmediğimi söyledim. Oğlumun kaydı Dodurga’daki okulda olduğu için başka bir okula kaydedilmesi mümkün değil. Bu nedenle, oğlumun eğitim hakkının da elinden alındığını düşünüyorum. Eymen’i çok özledim. Gören veya duyan herkesin polise haber vermesini rica ediyorum” diye konuştu.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla