27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu

Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK), cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki sıralamalarını belirlemek için kura çekimi yapıldı. Buna göre, oy pusulasındaki yerleşim şu şekilde olacak: Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan.

Cumhurbaşkanı adaylarının oy pusulasındaki yerleri belli oldu.

Kura çekimini Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsilen Av. Mehmet Hadimi Yakupoğlu, Muharrem İnce’yi temsilen Av. Halil İlker Çelik, Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen Av. Doç. Dr. Hüseyin Aydın, Sinan Oğan’ı temsilen Av. Kürşat Ergün yaptı.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ PUSULADAKİ YERLERİ

Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday olanlar, oy pusulasındaki yerlerini belirlemek için yapılan kura çekiminde sırasıyla şu şekilde belirlendi: 1. sırada Recep Tayyip Erdoğan, 2. sırada Muharrem İnce, 3. sırada Kemal Kılıçdaroğlu ve 4. sırada Sinan Oğan.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy pusulalarının basımı 12 Nisan’da başlayacak, milletvekili seçimlerinde kullanılacak oy pusulalarının basımı ise 19 Nisan’da başlayacak.

Seçim takvimine göre, 2 Nisan’da muhtarlıklarda askıya çıkarılan listeler indirilecek.

8 Nisan’da ittifakların ve siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapılacak. 9 Nisan’da milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek.

19 Nisan’da da milletvekili kesin aday listeleri duyurulacak.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla