27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Depremzedeler için Batman ‘tek ses, tek yürek’ oldu

Batman’da “Tek ses, tek yürek’’ sloganıyla depremzedelere destek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Batman Valiliği öncülüğünde “Tek ses, tek yürek” sloganıyla Atatürk Park’ta düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Batman Vali Yardımcısı Kadir Kılıç yaptığı konuşmada, “Valiliğimiz uhdesinde belediyelerimizin katkısıyla valimiz ve eşi hanımefendinin riyasetinde ülkemizde yaşanan elim afet nedeniyle yaraların sarılması noktasında katkıda bulunmak amacıyla hem kamu kurumlarımız hem STK’larımız hem Batman’ımızın yüce gönüllü insanları, hayırseverleri, vatandaşlarımızla el ele vererek inşallah güzel bir organizasyon sağlayıp, kardeşlerimize deprem bölgelerine yardım ulaştırma amacıyla üç gün sürecek panayır ve bir dizi etkinlikten oluşan iyilik buluşmamızı inşallah bugün açılışını yaparak başlatıyoruz. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kıymetli hemşerilerimizden de inşallah yoğun ilgi ve destek bekliyorum. Bu süreci yönetebilmeyi el ele, yürek yüreğe, omuz omuza vererek bu zor günleri de aşabilmeyi inşallah hep beraber göreceğiz. Şimdiden katkı sunacak veya katkısı bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu etkinliğimizin gelirleri, burada toplanacak olanlar ve tabii bir takım ayni yardımlara da açığız, aynı zamanda bunu da tekrardan izah etmek istiyorum. Yani sadece bir alım şeklinde değil, toplanan hem nakdi yardımlar hem ayni yardımların deprem bölgelerine AFAD başkanlığımız koordinasyonunda ulaşması yönünde çalışma yürütüyoruz. İnşallah güzel bir sonuç elde edeceğimize inanıyoruz. Bütün hemşerilerimi az çok demeden bu beş liradan veya beş bin liradan, on bin liradan ne çıkar demeden herkesi bu etkinliğe, bu iyilik hareketimize davet ediyoruz. Çok kıymetli bu örneği birkaç defa anlattım, bir defa daha sizin aracılığınızla anlatayım. Depremin ilk anlarında vakfımıza bir vatandaşımız, bir kardeşimiz bir kuru ekmek alıp, içerisine bir not yazarak getirip bağışlamıştı. Notta şu yazıyordu; ‘Elimden gelen bu kadar hakkınızı helal edin’ diye. Emin olun onların sayesinde, o yüce gönüllülerin sayesinde bu zor günler aşılacak. O yüzden az çok demeden herkesi katılım sağlamaya davet ediyorum” dedi.

“Hep birlikte bu afetin izlerini atlatacağız”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp, “Tek ses tek yürek” diyerek bu zorlu günlerin aşılacağına içtenlikle inandıklarını belirtti. Bu felaketin hafızalarımıza ve kalplerimize kazınan izlerini silmek ve yaralarını iyileştirmek için, birbirimize dayanarak, el ele vererek, kenetlenerek ve “tek ses tek yürek” diyerek birlik içinde hareket edeceğiz. Afetzedelerimizin umutla uzanan ellerini her zaman Batman olarak tutmaya devam edeceğiz. Acıların paylaşıldıkça ve iyilikle, merhametle hafifletildiğini biliyoruz. Bu nedenle, halkımıza teşekkür etmek istiyoruz, çünkü esnafımız, kurumlarımız, STK’larımız ve iş insanlarımız yoğun bir ilgi gösterdiler ve bu iyilik hareketimize destek verdiler. Hep birlikte bu zorlu günleri atlatacağız ve felaketin izlerini silip iyileşeceğiz. Birliğimiz, dirliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.

Programa Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp, Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, İl Özel İdaresi yetkilileri ve Batman’daki tüm kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, dernekler, vakıflar, iş adamları, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla