27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Hatice Nine’nin hayallerini Milas Belediyesi yıktı

Çomakdağ köyü, gelenek ve göreneklere en sıkı sıkıya bağlı olan yerlerden biridir. Burada yaşayan ve organik ürünler satarak geçimini sağlayan 66 yaşındaki Hatice Nine’nin hayalleri, Milas Belediyesi tarafından gönderilen yaklaşık 19 bin liralık borç yazısıyla mahvoldu. Belediye’nin tutumu nedeniyle artık tezgah açmak için Milas’a girmesi mümkün olmayan yaşlı kadın, şimdi Muğla’da sokak sokak dolaşarak hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Hatice Yılmaz isimli yaşlı kadın, köyünde ürettiği organik ürünleri satarak geçimini sağladığını belirtiyor. Milas Belediyesi’nin köye gönderdiği faizi ile birlikte yaklaşık 19 bin liralık ceza yazısı nedeniyle şaşkına döndüğünü söyleyen Yılmaz, artık Milas’a girmekten korktuğunu dile getirdi. Yaşlı kadın, Milas’ta daimi müşterileri olduğunu ve kendi üretimi olan zeytin ve zeytinyağları ile dağlardan topladığı kekik, defne yaprağı gibi ürünleri satmakta olduğunu ifade etti. Ancak Milas Belediyesi’nin nedeni bilinmeyen bir nedenden dolayı kestiği ceza nedeniyle rızkını Muğla merkez Menteşe’de kurulan semt pazarında aramak zorunda kaldığını belirtiyor. Hatice Yılmaz, “Yıllarca çalışıp didindim. Milas’ta daimi müşterilerim vardı. Kendi üretimim olan zeytin ve zeytinyağları ile dağlardan topladığım kekik, defneyaprağı gibi şeyleri satıyordum. Milas Belediyesi’nden sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı anaparası 13 bin lira faizi ile birlikte yaklaşık 19 bin liralık ceza yazısı geldi. Ne ödeyecek durumdayım, ne de bir daha Milas’a girecek halim kaldı. Artık rızkımı Muğla Menteşe’de arıyorum. Gelen ceza kazandığımdan daha fazla. Ben bu cezayı nasıl ödeyebilirim” diyerek yaşadıklarına tepki gösteriyor.

Muğlalılar yardımcı oluyor

Çomakdağ’ın gelenek ve göreneklerine sıkı sıkıya bağlı olan Hatice Nine, organik ürünler satarak hayatını sürdürse de, yaklaşık 19 bin liralık borç yazısı nedeniyle zor günler geçirdi. Ancak, Muğla’da bulunan esnaflar, yaşlı kadına saygı duyup el arabası tahsis ederek işlerini kolaylaştırdı. Hatice Nine, üretip kazanmanın önemini ve çalışmanın sağlık açısından da faydalı olduğunu belirtti. Milas Belediyesi’nin tutumu nedeniyle artık tezgahını açamayan yaşlı kadın, köyünden Muğla’ya gelerek rızkını sokak sokak aramak zorunda kaldı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla