27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Haymana Mutabakatı Heyeti’nde ‘Kılıçdaroğlu’ krizi!

Hasan Yaşar, Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Saadet Partisi tarafından aday gösterilmesinin milli görüşçü kesim tarafından kabul edilemez olduğunu söyledi.

Saadet Partisi’nin önde gelen isimleri tarafından 2022’de kurulan Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı olan Hasan Yaşar, seçim süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşar, Saadet Partisi Genel Merkezi önünde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasıyla birlikte, Saadet Partisi’ne tepki gösterdi ve Milli Görüşü benimseyen kesimi temsil edemeyecek herhangi bir genel başkanın altı kişilik masadaki yerini alamayacağını belirtti.

“Kemal Kılıçdaroğlunu aday olarak göstermesi Milli Görüşçüler tarafından kabul edilemez bir neticedir”

Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı olarak seçim süreciyle ilgili açıklamalar yaparak, Saadet Partisi’nin cumhurbaşkanı adayının Milli Görüş değerleri açısından değerlendirildiğini belirtti. Yaşar, adayın Milli Görüşün temel değerlerini yansıtan, bu değerlere karşı mücadele etmemiş ve zıt olmayan bir aday olmasını önerdiklerini ifade etti. Ancak Saadet Partisi’nin, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak göstermesinin Milli Görüşçüler tarafından kabul edilemez bir karar olduğunu belirterek, kendi açılarından bu kararı reddettiklerini dile getirdi.

“Saadet Partisi’nin yalnızca 10’u Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyebilir”

Yaşar sürecin devamında Saadet Partisi ve Milli Görüş tabanının Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etmeyeceğini belirterek, “Saadet Partisi yönetimiyle birlikte, sadece yüzde 10’u Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyebilir. Bunun dışında, Saadet Partisi Millet İttifakı’na girdiğinden beri oyu yüzde 1,8’den yüzde 0,5’e düştü. Bizim tabanımız bu durumu kabul etmiyor, ancak sessizce ortadan kayboluyorlar. Bu karar Milli Görüş tarihi açısından da yanlış bir karar ve Milli Görüşçülerin bunu desteklemeyeceklerini ve oy vermeyeceklerini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“Milli Görüşçülerin bu aday için çalışmayacağını, pasif bir direnişe geçeceklerini düşünüyorum”

Yaşar, sürecin en başından beri tekliflerinin Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun veya Saadet Partisi içerisinden Milli Görüşe uygun birinin aday olması yönünde olduğunu ifade ederek, “Bu durumda biliyoruz ki cumhurbaşkanı adayı 100 bin imza ile toplanabiliyor. Bu 100 bin imza Saadet Partisi ve Milli Görüşçüler açısından önemli bir sayı değil. Saadet Partisi kendi adayını belirleyebilir ve seçimlerde de kendi adayları için var gücüyle çalışırız. Fakat şu anki durumda Milli Görüşçülerin bu adayı desteklemeyeceğini, en iyi niyetle pasif bir şekilde karşı çıkacaklarını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu dışındaki hiçbir aday bizi temsil etmez”

Yaşar, 6’lı masada yer alan herhangi bir parti liderinin kendilerini temsil etmeyeceğini belirterek, “Sadece Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun adaylığını destekleyeceğiz. 6’lı masadaki diğer liderlerin adaylığı bizim için geçerli değil, biz kendi liderimizin adaylığını ya da uygun bir adayın adaylığını bekliyoruz. Ancak ne yazık ki bu talebimiz dikkate alınmadı” şeklinde konuştu.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla