23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

İmamoğlu’ndan cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifine ilişkin açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6’lı Masa’daki krizin çözülmesinin ardından açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’in önemli rolleri olduğunu vurgulayarak, “Meseleyi doğru şekilde anladık. Ayrışmadan birleşerek ilerlemeliyiz. Kılıçdaroğlu ve Akşener’in öncülük etmesi gerekiyor. Biz de onlara nasıl yardımcı olabiliriz diye düşündük ve doğru bir sonuç elde ettik. İleride her şey daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

“GÜÇLÜ BİR YOLCULUĞA BAŞLADIK. ÇOK GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”

  • Altılar Masası’ndaki cumhurbaşkanı adaylığı krizinin çözülmesinin ardından, sizin ve Sayın Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atamasıyla ilgili değerlendirmelerinizi öğrenebilir miyiz?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, zorlu bir dönemden geçtiklerini ve önceliklerinin deprem bölgesinde yaşayanların yaşadığı sıkıntılara çözüm üretmek olduğunu söyledi. Ayrıca İstanbul’un yönetimi konusunda da çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Bu süreçte en büyük destekçilerinin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olduğunu ifade etti. İmamoğlu, cumartesi günü İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’i deprem koordinasyon merkezinde ağırlayacaklarını ve salı günü de Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edeceklerini açıkladı. Amacının sahada, memleketin gerçeklerini ve sorunlarını konuşmak olduğunu belirten İmamoğlu, ürettikleri ve üretecekleri konuları bu sahada paylaşacaklarını vurguladı. İmamoğlu ayrıca, cumhurbaşkanı adayları olarak Altılı Masa’da bir arada çalışarak, 14 Mayıs’ta cumhurbaşkanı seçilen adayın ülkeye güzel bir gelecek sağlaması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

“BEN BU SÜRECİN EN ÇALIŞKAN NEFERİ OLACAĞIM”

  • Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ile büyükşehir belediye başkanlığı ile ilgili hukuki bir tartışma var bu konuyla ilgili bir stratejiniz var mı?

İmamoğlu: O tür süreçlerle alakalı hiçbir duyguya sahip değilim. Tek duygum var 14 Mayıs’ta seçimi kazandıracak aklı, stratejiyi, çalışma yürekliliğini ortaya koyan, insanlar olmak hep ne söyledim? Ben bu sürecin en çalışkan neferi olacağım. Bunu sahada göreceksiniz.

  • Seçim kampanyası nasıl yürüyecek?

İmamoğlu: Çalışıyoruz. Genel merkezler çalışıyor, bizler çalışıyoruz, cumhurbaşkanı adayımız çalışıyor. Bunların sistemli bir biçimde bir araya geldiği, koordine edildiği bir akılla geleceği o anlamda tasarlarız. Bugünden onunla ilgili söyleyecek çok fazla bir şey yok.

  • 2024’te bir yerel seçim var. Millet İttifakı bu cumhurbaşkanlığı seçimini kazanırsa, siz cumhurbaşkanı yardımcısı olursanız yerel seçimde nasıl bir tavır sergilersiniz?

İmamoğlu: Memlekette o kadar uzun vadeli şeyleri konuşmak keşke mümkün olsa. İki günde, üç günde bile neler yaşıyoruz? Onun için sadece bugünden her şey çok güzel olacak diyeyim size.

  • Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif edilmesini nasıl karşıladınız?

İmamoğlu: Meseleyi şöyle okuduk biz. Her ne olursa olsun, en doğru şekilde, ayrışmadan, bütünleşerek yola devam etme meselesi. Çünkü bu işin kurucusu olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in en güçlü lokomotifi olması gerektiği inancıyla biz onlara nasıl katkı sunarız bakışıyla bir arada olduk. Doğru bir şekillenme oldu. Her şey çok güzel olacak.

“İSTANBUL’DA HENÜZ BİR SUSSUZLUK ALARMI YOK”

  • Ülkede ve İstanbul’da kuraklık var. Suyla alakalı sorunu var mı?

İmamoğlu: Buraya İSKİ’yle ilgili toplantıdan geliyorum. Bir susuzluk alarmıyla ilgili bir sorun henüz İstanbul’un gündeminde yok. Ama gerçekten son 25 yılın en kurak dönemini yaşıyor bütün Türkiye. Yani bu işin İstanbul’u yok. Bursa’da bazı barajlar kurudu, İstanbul’da Ankara’da çok dibe indi. Haritaya baktığınızda kuraklık bütün coğrafyanın sorunu İSKİ’de yaklaşık bir buçuk iki saat bu sabah bunun toplantısını yaptık. Belli tedbirlerimiz var tasarruftan birçok hususa kadar. Bunlarla ilgili açıklamalarımız olacak. Ayrıca ne yazık ki açılışı 6 yıl önce yapılacak olan altı yıldır hatta yedinci yıla girdi Melen başta olmak üzere İstanbul ve Türkiye kuraklık ve su ile ilgili stratejimizin hazırlıklarımız vardı zaten. Açıklamalarında önümüzdeki günlerde İstanbullu hemşerilerime ve bütün Türkiye’yle paylaşıyor olacağız.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla