23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

İTÜ Kız Yurdu depreme riskli olduğu anlaşılınca tahliye edildi

Deprem önlemleri kapsamında İstanbul’da yapılan incelemelerde yeni bir gelişme yaşandı. Buna göre İstanbul Teknik Üniversitesi geçici kız öğrenci yurdu, riskli olduğu anlaşılınca tahliye edildi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) geçici kız öğrenci yurdunun depreme dayanıklılık açısından risk taşıdığı tespit edilerek boşaltıldığı duyuruldu.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından, İTÜ öğrencileri ve aileleri, yurtların depreme karşı dayanıklılık seviyesi konusunda rektörlük tarafından yapılan inceleme talebinde bulundu.

ÜNİVERSİTE AÇIKLAMA YAPTI

Üniversite yönetiminin incelemeleri sonucu geçici kız öğrenci yurt binası depreme dayanıksız olduğu tespit edilerek boşaltıldı. Yurtta kalan öğrenciler İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı KYK yurtlarına yerleştirileceği açıklandı.

İTÜ’den yapılan açıklamada, “Üniversitemiz ve ilgili bakanlık mevcut yurt ve fakülte binaları kontrol etmeye başlanmıştır. Yapılan incelemeler sırasında geçici kız öğrenci yurdu binasının depreme dayanıksız olduğu ve boşaltılması gerektiği anlaşılmıştır. Geçici kız öğrenci yurdundaki öğrencilerimiz için üniversite yerleşkemizdeki mevcut yurtlar ve konukevlerinde yer olmadığından dolayı İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile görüşülerek KYK yurdundan yer talep edilmiş ve öğrencilerimiz geçici olarak KYK yurduna yerleştirilmiştir. Bütün yurtlarımız dahil olmak üzere üniversitemiz binalarında deprem dayanıklılığı açısından kontroller devam etmektedir. Yurtlarımızda yer açıldığında öğrencilerimiz en kısa sürede İTÜ yurtlarına yerleştirilecektir” denildi.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla