27.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Keanu Reeves, ‘John Wick 4’ filminde kaç kez öldüklerini listeleyen tişörtler hediye etti

Keanu Reeves, “John Wick: Bölüm 4” filminin dublörlerinin, gişe rekorları kıran aksiyon filminin yapımı sırasında kaç kez öldüklerini hatırlamalarını istedi. Devam filminin unutulmaz aksiyon sahnelerinin yapımı hakkındaki The New York Times’ta yer alan yeni bir rapora göre, Reeves filmin dublör ekibine, her dublörün filminde kaç kez öldüğünü belirten tişörtler hediye etti. Bazı dublörler için bu sayı 20’den fazlaydı.

Neden bir dublör için bu kadar çok ölüm sahnesi? “John Wick: Chapter 4”, dublörleri birden fazla sahnede kullanarak bunu gerçekleştirdi. Anıtsal merdiven kavgası için, Reeves’in John Wick’in, 222 basamaklı Sacré-Coeur Bazilikası’na kadar koşarken kötü adamlarla savaştığı anıt niteliğindeki sahnede, yapımcı 35 dublör kullanmıştı ve bunların birçoğu sahnede tekrar tekrar ölmüştü.

John Wick: Bölüm 4” filmindeki merdiven sahnesi hakkında yönetmen Chad Stahelski’nin kendisine söylediği anı anlatan dövüş koordinatörü Jeremy Marinas, “Elbette böyle bir şey istersiniz. Yüz adet adam merdivenlerden düşsün, her tepki ve düşüşün farklı olmasını istersiniz. Tabii ki istersiniz. Bu sadece işin bir günü gibiydi” dedi.

Marinas, “Bizler sadece merdivenleri tırmanmakta bile ne kadar zorlandığımızı biliyoruz” diye ekledi. “Sadece yukarı doğru atış yaparken adım atmak ne kadar zor olduğunu düşünmek bile yeterli. Düz zeminde atış yapmak bile zor iken…”

The New York Times’ın raporuna göre, merdiven sahnesinin çekimi yedi gece çekiminde gerçekleştirildi. Her dublör muhtemelen sahnede 4 veya 5 kez “öldürüldü” ve “çekimlerin sonunda, Reeves tüm film boyunca öldürüldükleri kez sayısı ile donatılmış dublörlere tişörtler yaptırdı.”

Stahelski, John Wick’in merdivenleri çıkarken yaptığı her dublörün rolünü canlandırdığını ekledi. Merdivenlerden 44 saniyelik düşüş ise dublör Vincent Bouillon’a emanetti.

Stahelski sahnenin çekiminde Reeves’in çektiği acılı ifade için “John Wick saatine bakıp merdivenlere baktığı o ifade, belki yüzde 50 John Wick ve yüzde 50 Keanu Reeves’in ‘Ugh, Stahelski yine bana yaptı’ demesi olabilir” diye açıkladı. “Acı çekmek zevkli olan şey budur. John Wick acı çeker ve devam eder.”

Tişörtler Reeves’in “John Wick: Bölüm 4” dublör ekibine verdiği tek hediye değil. People dergisi 2021 yılında, filmin prodüksiyonunu bitirirken Reeves’in, gelecekteki aksiyon filmindeki sıkı çalışmaları için dört kişilik dublör ekibine kişiselleştirilmiş Rolex Submariner saatler hediye ettiğini bildirdi. Reeves’in filmin dublör ekibi Bruce Concepcion, Jeremy Marinas, Dave Camarillo ve Li Qiang’dan oluşuyordu.

People dergisine göre, “Her saatin içi, aktörden her bir kişiye kişisel mesajlarla kazınmıştı. Marinas, Instagram Hikayelerinde saatlere bir bakış attı ve ‘en iyi paket hediye’ olarak nitelendirdi. Saatinde ‘The John Wick Five’ ve ‘Jeremy Thank you Keanu JW4 2021’ mesajı yazıyordu.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla