26.9 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Kılıçdaroğlu-İnce görüşmesi sonrası ilk açıklama geldi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu, “Deprem bölgesi olmak üzere pek çok sorunu görüştük. Yaşanan sorunlarla ilgili çözümleri de ifade ettik. Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz” dedi. İnce ise, “Siyasette ittifaklar olmalıdır ama menfaat değil ilke ittifakı olmalıdır. Bizim ilkelerimiz nettir. Atatürk’ü tartıştırmayız. Teröre karşı mesafeliyiz. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz” diye konuştu.

Seçim tarihi yaklaşırken siyaset kulislerinde hareketlilik yaşanıyor.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye ziyarette bulundu.

Kılıçdaroğlu’na ziyaretinde CHP grup başkanvekilleri Özgür Özel ile Engin Özkoç ve MYK üyeleri Selin Sayek Böke ile Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti.

Yaklaşık 1 saat süren toplantının ardından Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce kameraların önüne geçti.

Kılıçdaroğlu, “Kabul edildiğimiz için teşekkür ederim. Tabii ki deprem bölgesi de dahil olmak üzere birçok meseleyi tartıştık. Yaşanan problemlerle ilgili çözüm önerilerimizi de dile getirdik. Halil İbrahim sofrasını genişletmeye çalışıyoruz” dedi.

Muharrem İnce ise, “Politikada ittifaklar olmalıdır ancak menfaat değil ilke ittifakı olmalıdır. İlkelerimiz açık ve net. Atatürk’ü tartışmamız söz konusu değildir. Teröre karşı mesafeliyiz. Bu duruşumuzdan asla vazgeçmeyiz. İlkeler etrafında bu ülkeyi yeniden inşa edebiliriz. Bu Erdoğan gitmelidir. Erdoğan yorgun ve kibirli bir liderdir. Akıl, bilim ve hukuka inanmıyor. Sadece 5 dakika bile bu ülkeyi yönetmemelidir. Sayın Genel Başkan’a teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gazetecilerin ‘Adaylıktan çekilecek misiniz?’ sorusuna İnce, “Hayır” yanıtını verdi.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla