27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Kız öğrencilerden tabletleri toplayan müdüre ‘taciz’ iftirası

Aydın ilindeki kız öğrencilerin tuzak kurduğu Denizlili okul müdürü, ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla açılan soruşturma nedeniyle zor zamanlar geçirdi. Çevreci projeleri nedeniyle Bakanlık tarafından ödüllendirilen okul müdürünün suçsuzluğu, açığa alınmasından 1 yıl sonra ortaya çıktı. Mahkeme kararıyla beraat eden müdür, şimdi okuluna ve sevdiği öğrencilere kavuşmayı umuyor.’

İstanbul Sözleşmesi ya da tam adıyla “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” ile ilgili tartışmalar sürerken, ödüllü bir okul yöneticisi, henüz 13-14 yaşlarındaki kız öğrencilerin şiddetine maruz kaldı. Aydın’ın Karacasu ilçesindeki Ataköy Ortaokulu’nda görev yapan Yasin Kaygısız adlı okul müdürü, sıfır atık sistemi ve güneş panelleri gibi çevre dostu projelerle okulu ödüllendiren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilmişti. Ancak, 8. sınıfta okuyan bir grup kız öğrenci, derslere odaklanamayınca tabletlerini alarak odasına kilitlediği için müdürün yaşamı zorlaştı.

Kız öğrencilerin attığı iftira nedeniyle 1 yıldır okul ve öğrencilerinden uzak kaldı

Bu durumu hazmedemeyen 3 kız öğrenci, akıl almaz bir intikam planı kurdu. Okul müdürünün kilitlediği odasında kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu öne süren öğrencilerin aileleri, müdür hakkında suç duyurusunda bulundu. Müdür Kaygısız, başlatılan adli ve idari soruşturmada 2022 yılının Mart ayında açığa alındı. Okula atanan yeni okul müdürden tabletlerini geri alan kız öğrenciler, yargılama sürecinde çelişkili ifadeler verince soruşturmanın seyri değişti. Yapılan incelemede sürekli izlenen müdür odası kapısının kapanmadığı, müdürün öğrencilerini taciz etmesi için uygun zeminin olmadığı belirlendi. Bu delillere istinaden suçsuz olduğu ortaya çıkan Müdür Kaygısız, geçtiğimiz hafta görülen son duruşmada beraat etti. Helen açıkta bulunan Kaygısız’ın göreve iadesinin müfettiş incelemesinin ardından gerçekleştirileceği öğrenildi.

İstanbul Sözleşmesi veya tam adıyla “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” hakkındaki tartışmalar sürerken, ödüllü bir okul müdürü, henüz 13-14 yaşındaki kız öğrencilerinin şiddetine maruz kaldı. Aydın’ın Karacasu ilçesindeki Ataköy Ortaokulu’nda görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çevre dostu projeleri nedeniyle ödüllendirilen Denizlili Okul Müdürü Yasin Kaygısız, öğrencilerin tabletlerini alarak odasına kilitlediği sırada bir grup kız öğrencinin intikam planı sonucu cinsel istismara uğradığını iddia edildi.”

”Bu durumdan rahatsız olan 3 kız öğrenci, inanılmaz bir intikam düzenledi. Müdürün kilitlediği odada kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu öne sürdüler ve aileleri, müdür hakkında suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerin başlattığı idari ve adli soruşturma sonucunda, Mart 2022’de Müdür Kaygısız açığa alındı. Yeni okul müdürü tarafından tabletleri geri alınan kız öğrenciler, soruşturma sırasında çelişkili ifadeler verdiler ve soruşturma süreci değişti. Yapılan incelemede, müdür odasının kapısının sürekli açık olduğu ve müdürün öğrencilere cinsel taciz için uygun zeminin olmadığı ortaya çıktı. Bu delillere dayanarak suçsuzluğu kanıtlanan Müdür Kaygısız, geçtiğimiz hafta görülen son duruşmada beraat etti. İncelemelerin tamamlanmasının ardından, Kaygısız’ın görevine geri dönmesi planlanıyor.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla