27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Manisa’da, 600 bin yapının deprem testi için imzalar atıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın 17 ilçesinde bulunan 600 bin yapının deprem dayanıklılık testi için işbirliği anlaşmasını imzaladı. Birinci derece riskli deprem bölgesinde yer alan Manisa’da çalışmaların kısa süre içinde başlayacağı belirtilirken, protokol çerçevesinde denetimler de ücretsiz olacak

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’daki potansiyel bir deprem öncesinde yapıların risk seviyelerini belirlemek için işbirliği protokolü imzaladılar. Protokol kapsamında, Manisa’nın 17 ilçesinde yer alan 600 bin bağımsız birimdeki yapılar depreme karşı uygunluk ve dayanıklılık açısından denetlenecektir. Saha çalışmalarının finansmanı Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak ve ücretsiz olacaktır. İmzalanan protokol hakkındaki düşüncelerini paylaşan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, herkesin katkıda bulunması gerektiğini belirterek, protokolün akademik bilginin bu sürece aktarılması yoluyla bir yol haritası oluşturmayı amaçladığını ifade etti.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla