27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Otizm Farkındalık Günü nedir, nasıl ortaya çıktı?

2 Nisan’da kutlanan Dünya Otizm Farkındalık Günü için, Tohum Otizm Vakfı’nın Türkiye elçisi olarak 2009 yılından beri yürüttüğü Mavi Işık Yak Kampanyası’nın yanı sıra, bu yıl otizm farkındalığını daha da ileriye taşıyabilmek amacıyla ‘Otizme Kırmızı Işık Yak’ çağrısı yapıldı. Bugün, Türkiye’deki simgesel yapılar kırmızı ışıkla aydınlatılacak, insanlar kırmızı giyerek destek verecek ve sosyal medyada #otizmekırmızıışıkyak etiketi altında mesajlar paylaşılacak. Otizm Farkındalık Günü nedir, neden kutlanır?

Dünya Otizm Farkındalık Günü, her yıl 2 Nisan’da Birleşmiş Milletler üyesi ülkeler tarafından dünya genelinde otistik spektrum bozukluğuna sahip insanlarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan özel bir gündür.

Tohum Otizm Vakfı, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde, otizme farkındalık yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen Mavi Işık Yak kampanyasına 2009 yılından beri Türkiye elçisi olarak destek veriyor. Ancak bu yıl vakıf, otizm farkındalığını daha da artırmak için büyük ve önemli bir adım atarak ‘Otizme Kırmızı Işık Yak’ mesajı verdi.

Tohum Otizm Vakfı, otizmli bireylerin söz hakkı almasını ve yaşamlarına ilişkin tercihlerini ifade etmelerine dikkat çekmek için otizm farkındalığına kırmızı rengi seçti. Bu anlamlı adıma destek vermek için akşam saatlerinde Osmangazi Köprüsü, Üç Güzeller Peri Bacaları, İzmit Saat Kulesi gibi birçok ikonik yapı kırmızı ışık ile aydınlatıldı. Ayrıca özel sektör binaları da kırmızı ışık ile aydınlanarak otizmli bireyleri desteklemek için birlikteyiz mesajı verdi.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla