23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a adliyede anma düzenlendi

8 yıl önce terör örgütü DHKP-C üyeleri tarafından İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, düzenlenen törenle anıldı

İstanbul Adalet Sarayı’nın Atrium alanında düzenlenen törene, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcıları Zekeriya Birkan ve Akın Gürlek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, Adalet Komisyonu Başkanı Okan Albayrak, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, diğer adliyelerin başsavcıları, hakimler, savcılar ve adliye personeli katıldı.

Törene katılan Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ı saygı ve rahmetle andıklarını belirterek, “O, hukukun üstünlüğüne ve adaletin tecellisine inanmış bir savcıydı. Vatanına, milletine hizmet etmek için canını feda eden kahraman bir evladımızdı. Şehit savcımızın hedef alınması, aslında yargıya, adalete, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye yapılmış bir saldırıdır. Terör örgütlerinin amacı, milletimizin birliğini ve bütünlüğünü hedef almak, adalet teşkilatını yıldırmaktır. Ancak adalet camiamız, köklü yapısı ve gelenekleriyle bu hain saldırılar karşısında hiçbir zaman yılmamıştır. Şehit savcımızın hatırası, bizlere adaletin önemi konusunda büyük bir ders vermiştir. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.” şeklinde konuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, “Bugün Mehmet Selim Kiraz kardeşimizin şehit edilişinin 8. yılında, terör örgütlerine ve vatan ve millet düşmanlarına bir kez daha gösteriyoruz ki, bizler birlik ve beraberlik içindeyiz. Savcı Kiraz gibi masum kardeşlerimizi hedef alarak husumeti ve düşmanlığı körükleyen terör örgütleri, bu amaçlarına ulaşamayacaklar. Onlar kaybedecek, biz kazanacağız” dedi.’

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla