23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Sözleşmeli öğretmenlik sınav sonuçları

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları için bekleyiş sona erdi! Bugün 45 bin adayın sınav sonuçları açıklandı. Adaylar, sonuçlarını e-Devlet’in “Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonucu Sorgulama” ekranı üzerinden rahatlıkla görüntüleyebilirler. Adayların atama tercihleri ise 2-6 Mayıs tarihleri arasında alınacak ve atama sonuçları 8 Mayıs’ta açıklanacak. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı, 45 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvurusunda bulunan adayların sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Adaylar, sözlü sınav sonuçlarını e-Devlet Kapısı üzerinden kolayca öğrenebilirler.

Adayların atama tercihleri, 2-6 Mayıs’ta alınacak ve atama sonuçları ise 8 Mayıs’ta duyurulacak. Öğretmenler, 1 Eylül’den itibaren okullarında görevlerine başlayacak.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları e-Devlet üzerinden duyuruldu. Adaylar, sonuçları “Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Sonucu Sorgulama Ekranı” aracılığıyla öğrenebilirler.

Sözleşmeli öğretmen sınav sonuçları için tıklayın

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sözlü sınav sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde inşa edeceğimiz ‘Türkiye Yüzyılı’nda öğretmenlerimiz, eğitimdeki başarımızın anahtarı olacak. Bugün açıkladığımız sözlü sınav sonuçlarına göre atanmaya hak kazanan öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Ülkemiz için hayırlı olsun…” şeklinde konuştu.

İŞTE BRANŞ DAĞILIMI

Öğretmenlik atamalarının esas alındığı 103 alandan atanacakların sayısına dair açıklama yapan Özer, 45 bin öğretmen alımı için en fazla atama yapılacak beş alana ilişkin şu bilgileri vermişti: “Sınıf öğretmenliği için 7 bin 878, rehberlik alanı için 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliği için 3 bin 269, ilköğretim matematik alanı için 2 bin 656, din kültürü ve ahlak bilgisi alanı için 2 bin 604 kontenjan ayrılmıştır.

SON 20 YILIN EN BÜYÜK ATAMASI

Son 20 yılda yapılan en fazla öğretmen atamalarına ulaşıldığını ve sayının 500 binden 1 milyon 200 binlere yükseldiğini hatırlatarak, Bakan Özer, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği yeni 45 bin öğretmen ataması, son 20 yılda bir defada yapılan en büyük öğretmen ataması olacak. Bu vesileyle eğitime verilen büyük destekler için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum” şeklinde değerlendirmede bulunmuştu.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla