26.9 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Standard Poor’s Türkiye’nin kredi not görünümünü revize etti’

SP adlı uluslararası kredi derecelendirme şirketi, Türkiye’nin kredi notunu “B” olarak teyit etti ve kredi notu görünümünü “durağan”dan “negatif”e çevirdi. Şirket, bu yıl Türkiye ekonomisinin yüzde 2,1 ve gelecek yıl yüzde 2,8 oranında büyümesinin öngörüldüğünü belirtti.

Standard & Poor’s (S&P) adlı uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, Türkiye ekonomisi hakkında bir değerlendirme yaptı. S&P’nin açıklamasında, Türkiye’nin uzun vadeli kredi notunun “B” olarak teyit edildiği ancak kredi notu görünümünün “durağan”dan “negatif”e revize edildiği belirtildi.

Açıklamada, şubat ayındaki depremlerin Türkiye’nin gayrisafi yurt içi hasılasının (GSYH) yüzde 12’si kadar iç ve dış finansman gerektireceği ifade edildi. Para ve finans sektörü politikalarının öngörülebilirliğinin ve etkinliğinin artması, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) net döviz rezervlerinin güçlenmesi ve ülkenin ödemeler dengesi pozisyonunun iyileşmesi halinde kredi notunun yükselebileceği vurgulandı.

Ayrıca açıklamada, Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 2,1 ve gelecek yıl yüzde 2,8 oranında büyüme göstermesinin öngörüldüğü belirtildi.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla