23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Tahliye edilen Yakuplu İlkokulu’nda zemin etüdü çalışmasına başlandı

İstanbul Valiliği’nin kararıyla riskli olduğu gerekçesiyle boşaltılan Beylikdüzü Yakuplu İlkokulu’nda zemin etüdü çalışmaları başlatıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İstanbul’da da depreme hazırlık çalışmaları hız kazandı. Yapılan faaliyetler doğrultusunda 93 okul ve eğitim kurumu, riskli yapı oldukları gerekçesiyle tahliye edildi. Tahliye edilen okullarda bu hafta itibariyle zemin etüdü çalışmaları başlatıldı. Özel bir mühendislik firması çalışanları, okulların yerine yeniden yapılacak alanlarda sondaj yoluyla numune alarak laboratuvara gönderiyor. Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde bulunan ve boşaltılan okullardan Yakuplu İlkokulu ve Ortaokulu’nda da bugün zemin örnekleri alındı. Topraktan alınan numunelere göre, zeminin yapıya uygun olup olmadığı kontrol edilecek. Yapıya uygun bulunan bölgelerde yeniden okul inşasına başlanacak. Öte yandan, okulların yıkımı henüz başlamadı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla