27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Dacia’dan yeni konforlu donanım ve kamp aksesuarları

Jogger ve Duster’ın Extreme versiyonları haziran ayında, Spring Extreme’in ise bu yılın ikinci yarısında Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacağı duyuruldu.

Dacia, Avrupa Otomobil Fuarı’nda (Brüksel), Spring modelinin Extreme donanım seviyesinin özel bir önizlemesini sundu.

Dacia’nın açıklamasına göre, açık hava ruhunu yansıtan özgün tasarımıyla dikkat çeken Extreme donanım seviyesi, Spring modeliyle birlikte Jogger ve Duster modellerinde de sunulmaya başlanacak.’

Dacia, Spring modelinin Extreme donanım seviyesiyle birlikte yeni ELECTRIC 65 motorunu (65 beygir gücü / 48kW) Türkiye pazarında sunmaya hazırlanıyor. Sadece Spring Extreme’de yer alan bu motor, daha uzun menzil, hızlanma ve geri kazanım sağlayarak torku tekerleklere iyi bir şanzımanla aktarıyor. ELECTRIC 65 motoru sayesinde Spring Extreme, WLTP karma döngüde 220 kilometre menzil sunuyor.

ZORLU YOL KOŞULLARI İÇİN ARTIRILMIŞ YOL TUTUŞ KONTROLÜ

Zorlu yol koşullarında ilerlerken, özellikle çamurlu, karlı veya kaygan yüzeylerde iki tekerlekten çekişli araçlar zorlanabilir. Dacia’nın akıllı Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü çözümü, sürücüleri zorlu koşullarla başa çıkma konusunda destekliyor ve daha fazla hareket özgürlüğü sunuyor.

Orta konsoldaki bir düğmeyle etkinleştirilen Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü, Jogger’ın Extreme donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ayarlarını düzenleyerek, tekerleklerin daha serbest dönmesini, gevşek ve zorlu zeminlerde daha iyi tutunmasını sağlıyor.

Dacia’nın outdoor aracı Duster, dört tekerlekten çekişli seçeneğiyle de satın alınabilir.’

UYKU PAKETİ

Uyku Seti, InNature aksesuar serisinin bir parçası olarak ilk defa piyasaya sunuluyor. Tüm Jogger donanım seviyelerinde mevcut olan Uyku Seti, yolcu bölmesini sadece birkaç dakikada yatak odasına dönüştürmeyi mümkün kılıyor. Çıkarılabilir bu aksesuar tüm Jogger araçlarla uyumlu.

Toplamda 50 kilogramdan daha hafif olan pakette, yardımsız iki dakikadan daha kısa sürede kurulabilen çift kişilik bir yatak, bir raf ve bir depolama alanı bulunuyor. Bu pratik ahşap aksesuar, birçok kullanıcının halen sahip olduğu (soğutucu veya portatif soba gibi) kamp malzemelerini tamamlamayı amaçlıyor.

Bagaj kapağı kapandığında paket gizleniyor ve Jogger normal bir 5 kişilik araç gibi görünüyor. Uygulanan mühendislik sayesinde paket kurulu olsa da (220 litre) depolama alanına imkan sağlıyor.

Markalı kapağı kapatıldığında raf olarak da kullanılabiliyor. Arka kapılardaki kayar yatak sistemi 190 santimetre x 130 santimetre ölçülerinde bir yatak içeriyor. Bu kurulum, en az 60 santimetre genişliğinde tavan boşluğu sağlıyor.

AKILLI ÇADIR

Dacia’nın InNature Uyku Paketi’ni tamamlayan aksesuarlar arasında ışık ve mahremiyet kontrolü için tüm camlarda güneşlikler ve bagaj açıkken Jogger’a bağlanabilen ve ekstra uyku alanı sağlayan akıllı çadır yer alıyor.

Jogger ve Duster’ın Extreme versiyonları haziran ayında, Spring Extreme ise bu yılın ikinci yarısında Türkiye’de kullanıcılara sunulacak.

Jogger’ın tüm donanım seviyelerine uyumlu olan ve yolcu bölmesini sadece birkaç dakikada yatak odasına dönüştüren Uyku Seti de Türkiye’de haziran ayından itibaren talep üzerine kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla