16.2 C
New York kenti
Cumartesi, Eylül 23, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

ABD merkezli şirketten, kanser ve kalp hastalıklarına yönelik umut verici açıklama

gelen ilaç firması Moderna, kanser ve kalp hastalıklarına yönelik aşıların 2030’a kadar hazır olacağını duyurdu. Uzmanlar, bu çığır açan yeni aşı serisiyle yüz binlerce hayatı kurtulabilir

ABD’nin önde gelen ilaç firması Moderna, kanser ve kalp hastalığı aşılarının 2030’a kadar hazır olacağını duyurdu ve bu umut verici açıklama yapıldı.

Şirket, kanser, kardiyovasküler ve otoimmün hastalıklar için aşıların 2030 yılına kadar hazır olacağından emin olduğunu belirtti. Bu aşılarla ilgili çalışmaların “muazzam derecede umut verici” olduğuna dikkat çekildi.

Ayrıca, Covid-19 aşısının başarısı sayesinde 15 yıllık bir ilerlemenin 12 ila 18 ayda sağlandığına dair açıklama yapıldı.

Moderna’nın baş tıbbi yöneticisi Dr. Paul Burton, şirketin bu tür tedavileri “her türlü hastalık alanı” için beş yıl gibi kısa bir süre içinde sunabileceğine inandığını belirtti. Burton, “Bu aşıya sahip olacağız ve oldukça etkili olacak. Milyonlarca değil, yüzbinlerce hayatı kurtaracak.” dedi.

Burton ayrıca, çok sayıda farklı tümör türüne karşı kişiselleştirilmiş kanser aşıları sunabileceklerini düşündüklerini vurgulayarak, “Daha önce tedavisi mümkün olmayan nadir hastalıklar için Covid-19 aşısının dayandığı mRNA tabanlı tedavilere sahip olacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Bilim insanları son üç yılda artan ilerlemenin, yüksek düzeyde bir yatırımın sürdürülmemesi durumunda boşa gideceği konusunda uyarıyor.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,868TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla