Ana SayfaSon DakikaUzmanlardan İstanbul için yağış ve fırtına uyarısı

Uzmanlardan İstanbul için yağış ve fırtına uyarısı

İstanbul ve Marmara Bölgesi hafta sonu soğuk ve yağışlı havanın yanı sıra fırtına etkisi altına girecek. Sıcaklıklar 10 derece civarında olacak.

Cumartesi sabah saatlerinden itibaren Lodos yönünden kuvvetlenerek fırtına bekleniyor, 40-70 km/s kısa süreli kuvvetli fırtına ve 50-85 km/s arası esmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Silivri, Çatalca, Büyükçekmece ve Arnavutköy gibi batı bölgelerinde yer yer kuvvetli sağanak yağışlar olacağı tahmin ediliyor, 15-25 kg/m2 geçişler yaşanabilir.

AKOM ve AFAD, fırtına ve sağanak yağışın neden olabileceği yollarda göllenme, ağaç ve direk devrilmesi, çatı, tabela uçması, baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuyor.

AKOM açıklamasında, fırtına ve yağmur nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı 24 saat boyunca çalışmaların devam edeceği ve toplu ulaşımda aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığı belirtiliyor.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

CEVAP VER

Must Read

spot_img
Araç çubuğuna atla