23.7 C
New York kenti
Perşembe, Ekim 5, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Beşiktaş’tan ‘Bırakmam Seni Türkiyem’ kampanyası başlattı

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş başkanı olarak depremden etkilenen bölgelerde okul yapmak için ‘Bırakmam Seni Türkiyem’ kampanyasını başlattıklarını açıkladı. Kampanya kapsamında Vodafone Park’ta bir basın toplantısı düzenlendi ve toplantıya Çebi’nin yanı sıra Asbaşkan Serhan Çetinsaya ve Genel Sekreter Mehtap Ferah da katıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türk halkının dayanışma içinde olduğunu vurgulayan Ahmet Nur Çebi, “Bu uzun vadeli bir süreçtir. Unutmayacağız ve terk etmeyeceğiz. ‘Bırakmam Seni Türkiyem’ kampanyasıyla deprem mağduru ailelere yardım etmek için çaba göstereceğiz. Beşiktaş olarak ve sivil toplum örgütü olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz, durmayacağız. Yardım kampanyaları ve destek faaliyetleri amaçlarına ulaştı. Yeterli olmadı ama amaçlarına ulaştı. Stadyumumuzun merkezi konumu nedeniyle, tüm yardımseverlerin getirdiklerini teslim aldık. Bu operasyonlarımız günlerce devam etti. Halkımızın sunduğu tüm imkanları kullanarak, ihtiyaç sahiplerine düzgün bir şekilde ulaştırdık. Yardımlarımızın doğru yerlere ve doğru kişilere ulaşması bizi mutlu etti. Taraftarlarımızın ‘Çocuklar gülsün’ kampanyası stadımızda gerçekleştirildi ve 4-5 milyar civarında görüntüleme elde etti. Bu kampanyamızın ne kadar faydalı olduğunu bilmek, Beşiktaş’ın bu konuda öncülük etmesinden gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Çebi, Hatay ziyareti sırasında gördüğü manzaranın son derece üzücü olduğunu ifade ederek, bu konuda çalışmalarımızın devam etmesi gerektiğini vurguladı. Ziyareti sırasında gördüğü iki çökmüş okul nedeniyle çocuklarımız için okul inşa etmenin önemine dikkat çekti ve ‘Omuz omuza’ kampanyası ve ‘Tek Yürek’ kampanyası kapsamında da bir araya gelerek Beşiktaş’ın başlattığı kampanyayı duyurdu.

Serhan Çetinsaya: “Okullarda 10-12 derslik olacak”

Serhan Çetinsaya, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile birlikte Hatay’da yıkılmış iki okulu görünce, okul yapma projesi fikri ortaya çıktı. Yönetim kurulu olarak yaptığımız toplantıda, Başkanımızın liderliğinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüşerek prefabrik veya konteyner yapılarla adetli okul yapılıp yapılamayacağını sorduk. Hafif çelik malzemelerle yapılmış, 10-12 derslik içeren, güncel teknolojik tüm verileri içeren bir okul projesi tasarladık ve Milli Eğitim’e ilettik. Onlar da her türlü kolaylığı sağladılar. Şimdi hızlı bir şekilde şartname oluşturma sürecindeyiz ve önümüzdeki hafta yer teslimi yapabiliriz. Bakanımız, teknoloji kenti Malatya’da bir okulla başlama önerisinde bulundu ve gelecekteki bağışlara göre hedefimiz sınırsız. Okullar tek katlı, hafif çelik, 700 metrekare zemin alanına oturan ve fabrikadan 1 haftada çıkabilecek yapılar. Okulda müdür odası, öğretmen odası, kantin, mutfak, 10-12 derslik ve bilgisayar odası gibi bölümler olacak” şeklinde konuştu.

Yönetim kurulu 10 milyon TL bağışta bulundu”

Başkan Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu olarak projeye 10 milyon TL bağışladıklarını duyurdu ve en az altı farklı bölgeye altı okul inşa etmeyi planladıklarını ifade etti. Deprem bölgelerindeki ziyareti sırasında yaşadığı unutulmaz bir anı sorulduğunda, Başkan Çebi, “Hatay’da sokaklar kapalıydı. Yanımızdaki arkadaşımız ‘hemen buradan çıkmalıyız’ dedi ve ‘yan binanın her an çökebileceğini’ söyledi. Bu anıda ürperdiğimizi ve paniklediğimizi söyleyebilirim. Bu durumda orada yaşayan insanların ne kadar zor bir durumda olduklarını daha iyi anlayabiliyoruz. Hatayspor tesislerine giderken yıkılmış okulların manzarası da beni çok etkiledi ve korkuttu. Yardım projelerimizin öncelikli konusu çocuklar olduğu için ilk icraatlarımızdan biri okul yapmak oldu” şeklinde konuştu.

“Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında depremzedelere yardım için maç yapılacak mı?” sorusuna Başkan Ahmet Nur Çebi, “Lig devam ediyor, milli takımımızın müsabakaları var. Böyle bir sürecin oluşturulması mümkün olmayabilir. Diğer kulüplerin de bu konuda ellerinden geldiğince yardım ettiğini biliyorum, ancak bu süreç nasıl işleyecek bilmiyorum. Hazırlık döneminde yapılacak maçların gelirini depremzedelere yönlendirmeyi düşünüyoruz. Tüm kulüplerin benzer şekilde hareket etmesi için bu öneriyi sunmayı planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla