27.7 C
New York kenti
Çarşamba, Ekim 4, 2023

Demo Web Sayfaları

spot_img

Erden Timur: Zaniolo 30 milyon Euro’ya alınacaktı, yarı fiyatına aldık

Erden Timur, Galatasaray Sportif AŞ’nin Başkan Vekili olarak, İtalyan futbolcu Nicolo Zaniolo’nun transferi hakkında yaptığı açıklamada, “Bizim satın aldığımızdan altı gün önce, Roma’dan Bournemouth’a 30 milyon Euro’ya satılmıştı. Biz son dakikada transferi gerçekleştirdik ve ödeme planımız beş yıllık bir vade ile, ilk ödeme kasım ayında yapılacak şekilde yarı fiyatına olan 15 milyon Euro’ya aldık” şeklinde konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü’nün yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı, Haliç Kongre Merkezi Haliç Salonu’nda düzenleniyor. Toplantıda konuşan Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur, futbol takımının giderleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Timur, önceki transfer dönemlerinde yapılan harcamaları kendi dönemleriyle karşılaştırdı ve “Birçok dönemi karşılaştırabiliriz. Bizim dönemimizle aynı bütçenin harcandığı 108 milyon Euro, 2013-2014 sezonunda Chedjou, Gökhan Zan, Engin Baytar, Felipe Melo, Eray İşcan, Bruma, İzzet Hajrovic, Alex Telles, Umut Gündoğan, Salih Dursun, Oğuzhan Kayar, Ontivero, Koray Günter ve Veysel Sarı transferleriyle aynı parayı harcadık. Bir önceki sene Drogba ve Sneijder’li dönem vardı ve onunla da aynı parayı harcadık. İyi bir transfer dönemi olduğu için söylüyorum. Geçen sene 90 milyon Euro harcadık, yaz transfer döneminde de aynı yükümlülük seviyesindeydik. Tek farkı Zaniolo idi. Biz, 6 gün önce Bournemouth’a 30 milyon Euro’ya satılan Zaniolo’yu son gecede transfer ettik. Yarı fiyatına, 5 yıl vadeli ilk ödemesi kasım ayında olmak üzere 15 milyon Euro’ya aldık. Transferin son günlerinde oyuncunun ya son anda vazgeçtiği ya da kulübün vazgeçtiği durumlar oluyor. İki oyuncu bulduk. Biri tekrar kulübünde kaldı çünkü kulübü tarafından yetiştirilmişti ve sadece 3 dakika farkla kaçırmıştı. Bu Hakim Ziyech’ti. Chelsea’den PSG’ye gitmek üzereyken, son anda yetişemedi ve kulübünde kaldı. Diğeri ise Zaniolo’ydu. Seneye sözleşmesi dolacak ve takımıyla kavga ettiği için seyircisi evi bastığı için Roma’yı terk etti. Bu nedenle, 30 milyon Euro’luk oyuncuyu 15 milyon Euro’ya aldık ve hiç para harcamadık. Roma’da sözleşmesi 1 yıl kalmıştı ve 6 ay oynayamayacaktı. Bu yılki transfer dönemiyle geçen yılki transfer dönemi arasında mali yükümlülüklerimiz aynıdır. Önceki transfer dönemlerinden bazılarında ise 45 milyon Euro daha az harcama yaptık.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

Related Articles

CEVAP VER

Stay Connected

0BeğenenlerBeğen
3,878TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

Araç çubuğuna atla