Ana SayfaTeknolojiMicrosoft, Artık Office programlarında yapay zekaya yer verecek

Microsoft, Artık Office programlarında yapay zekaya yer verecek

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, yapay zeka entegrasyonu yaparak Office programlarının, Word, Excel ve Outlook dahil olmak üzere, yeni özellikler kazanacağını açıkladı.

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft’un açıklamasına göre, Office programlarına entegre edilen yeni özellik olan “Copilot”, uzun e-postaların özetlenmesi, Word’de taslak hikayelerin hazırlanması ve PowerPoint’te slaytların canlandırılması gibi işlemleri yapabilecek.

Şirketin ayrıca, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’ye benzer şekilde “Business Chat” adlı sohbet işlevini de uygulamalarına ekleyeceği belirtilirken, Copilot’un kullanıcı verilerine dayanarak, belirli bir proje ile ilgili e-postayı iş arkadaşlarına özetleme gibi eylemler gerçekleştirebileceği ifade edildi.

Microsoft 365 Genel Müdürü Colette Stallbaumer, yeni özelliklerin şimdilik yalnızca 20 kurumsal müşteriye sunulduğunu, ilerleyen aylarda daha fazla müşteriye sunulacağını açıkladı.

Hüseyin Yılmaz
Hüseyin Yılmazhttps://www.internetsihirbazi.com
Web sitemizde yer alan her kategoride uzmanlaşmış ve yaratıcı içerikler oluşturarak ziyaretçilerin ilgi alanlarına hitap etmeyi hedefleyen bir içerik editörüyüm. Bu kapsamlı içeriklerim ile ziyaretçilerimin siteye olan ilgisini ve memnuniyetini arttırmayı amaçlıyorum.

CEVAP VER

Must Read

spot_img
Araç çubuğuna atla